Відділ фортепіано
Завідуюча відділом Шусть Юлія Михайлівна
Вам набридло гратися ляльками і машинками? Тоді запишіться до музичної школи на уроки гри на піаніно (повна назва – фортепіано, в перекладі «голосно-тихо»). Його не треба з собою носити. У цього інструмента красиві клавіші кольорів зебри: чорні і білі. А всього їх – 88!
Ви пам’ятаєте мультик «Маша і ведмідь», де Маша розучувала гами на роялі, а її гра перетворилася на звучання цілого оркестру? Так, справді, цей цікавий інструмент може передавати звучання цілого оркестру! Недарма його назва перекладається як «королівський».
У нашій школі «розучують гами» з учнями, тобто вчать грати їх на фортепіано 7 викладачів, з них 3 – випускниці нашої школи, а 1 – працює з дня її заснування, справжній «метр» фортепіано. Які твори грають діти? Як зарубіжних та українських класиків, так і сучасних композиторів: від І.Баха до Адель.
Навчання грі на фортепіано триває досить довго, аж 8 років. Але бажаючих навчатись завжди багато. Зараз опановують гру на інструменті 68 учнів. Після закінчення навчання у школі кращі учні продовжують навчання у вищих мистецьких навчальних закладах і самі стають викладачами чи професійними музикантами.
20 років тому було започатковано щорічний конкурс юних піаністів «Маестро». Кожен конкурс цікавий ще й тим, що має тематичну спрямованість. Так темою «Маестро» 2017 року були твори жінок-композиторів. Переможці конкурсу нагороджуються дипломами та цінними подарунками.
Учні відділу успішно виступають на обласному академічному концерті, обласному конкурсі-фестивалі дитячої творчості «Дебют», Всеукраїнському конкурсі-огляді піаністів ім. О.Вериківської та міжнародному дитячому фестивалі-конкурсі мистецтв «Соняшник», приймають участь у концертних програмах нашого міста та району, як всесвітньовідомі піаністи на справжньому чорному роялі. Їх нагороджують медалями і вручають призи. А які красиві фото за роялем! Ось погляньте!
Особливо цікаво грати в 4 руки (тобто удвох з учителем чи подругою). Таке виконання називається ансамблем.