Відділ фортепіано

Завідуюча відділом Шусть Юлія Михайлівна

Від І.Баха до Адель

Вам набридло гратися  ляльками і машинками? Тоді запишіться до музичної школи на уроки гри на піаніно (повна назва – фортепіано, в перекладі «голосно-тихо»). Його не треба з собою носити. У цього інструмента красиві клавіші кольорів зебри: чорні і білі. А всього їх – 88!

 Ви пам’ятаєте мультик «Маша і ведмідь», де Маша розучувала гами на роялі, а її гра перетворилася на звучання цілого оркестру? Так, справді, цей цікавий інструмент може передавати звучання цілого оркестру! Недарма  його назва перекладається як «королівський».

У нашій школі  «розучують гами» з учнями, тобто вчать грати їх на фортепіано 7 викладачів, з них 3 – випускниці нашої школи, а 1 – працює з дня її заснування, справжній «метр» фортепіано. Які твори грають діти? Як зарубіжних та  українських класиків, так і сучасних композиторів: від І.Баха до Адель.

Навчання грі на фортепіано триває досить довго, аж 8 років. Але бажаючих навчатись завжди багато. Зараз опановують гру на інструменті 68 учнів. Після закінчення навчання у школі кращі учні продовжують навчання у вищих мистецьких навчальних закладах і самі стають викладачами чи професійними музикантами.

20 років тому було започатковано щорічний конкурс юних піаністів «Маестро». Кожен конкурс цікавий ще й тим, що має тематичну спрямованість. Так темою «Маестро» 2017 року були твори жінок-композиторів. Переможці конкурсу нагороджуються дипломами та цінними подарунками.

Учні відділу успішно виступають на обласному академічному концерті, обласному конкурсі-фестивалі дитячої творчості «Дебют», Всеукраїнському конкурсі-огляді піаністів ім. О.Вериківської та міжнародному дитячому фестивалі-конкурсі мистецтв «Соняшник», приймають участь у концертних програмах нашого міста та району, як всесвітньовідомі піаністи на справжньому чорному роялі. Їх нагороджують медалями і вручають призи. А які красиві фото за роялем! Ось погляньте!

Особливо цікаво грати  в 4 руки (тобто удвох з учителем чи подругою). Таке виконання називається ансамблем.